Hem till Privatmäklaren.se's förstasida

Fakta om bostaden

Kommun: Bjuv

Pris: 220 000 kr eller högstbjudande

Boendeform: Lägenhet

Rum: 4 + kök

Boarea: 101,5 m2

Våning: 3 av 3 (med hiss)

Ägandeform: Bostadsrätt

Avgift: 6 108 kr värme, vatten och kabeltv ingår i avgiften

Byggår: 1969

Fönster: 2-Glas

Uppvärmning: Centralvärme

Förening: RIksbyggens Brf Våren

Lägenhets-nr: 10144.000.0060

Andel i förening (%): 2,01431%

Andel av årsavgiften (%): -

Tillträde: Efter bestämmelse

 Lägg bud

Relaterade dokument:

Länkar och filer

Kontakta Privatmäklaren.se

Ring 010-762 62 10

info@privatmaklaren.se

Kom igång för 2 500 i arvode

Ska ni sälja snart?

Privatmäklaren.se ska vara för mäklarbranschen det IKEA är för möbelbranschen; utmanare, kvalitet, prispressare, smarta! ... vi låter våra kunder hantera EN del av försäljningen själva; visningen... läs mer här
Fler och fler upptäcker fördelarna med att anlita fastighetsmäklare på internet. Fördelarna är såklart många. Du behåller tryggheten och expertisen från en registrerad fastighetsmäklare... läs mer här
 

SÅLD

Ingen adressinformation tillgänglig för detta objekt.

Våren 16A - Bjuv

Direktlänk: www.privatmaklaren.se/3609

Stor genomgående lägenhet på översta våningen i trevlig och välskött förening. 2 badrum,  2 rymliga sovrum och ett lite mindre. Perfekt lägenhet för småbarnsfamiljer. Två härliga balkonger i två olika väderstreck, varav den ena är inglasad. Hiss finns.

Interiör

Rum:  4 + kök
Boarea:  101,5 m2
Rumsbeskrivning, allmänt:
  Planlösning: Den rymliga hallen med laminat golv är lägenhetens mitt punkt, här ifrån når man först till köket, rakt fram vardagsrummet, den ena av två badrum och till vänster leder hallen vidare till två sovrum och det andra badrummet.

Köket renoverades 2008-2009. Här har man satt in trendiga högblanka luckor och matchande rött kakel. I köket har man även en bra yta för matbord. Då köket renoverades sattes även nya vitvaror in. Laminat golv. Från vardagsrummet når man ett av sovrummen. Från detta sovrum har man en stor balkong som vetter mot innergården. Laminatgolvet i sovrummet lades 2008. Vardagsrummet med laminat golv har plats för många vänner och släktingar. Härifrån når man även den andra balkongen. Halva balkongen har ett mysigt inglasat uterum med klinkersgolv.

Det badrummet man når från hallen har delvis renoverats under 2008, man har satt in ny WC stol och ett bubbelbadkar dock ej inkopplat med el utan bara vatten.
De två andra sovrummen är lite mindre än det första och båda med laminat golv från 2008. Det andra badrummet har också delvis renoverats med ny WC stol och dusch.

Lägenheten är nytapetserad och ny målad 2010.
Även innertaken nymålade 2010.
Kök:  Spis 2008-2009, Spisfläkt 2010, diskmaskin 2008-2009, kakel 2008-2009 och 2st kyl/frys 2008-2009
Nytt golv och lister 2011
Badrum/WC:  Badrum/WC 1: WC, tvättställ, kakel, plastmatta och bubbelbadkar.
Badrum/WC 2: Dusch, WC, kakel, tvättställ och plastmatta
Tvätt:  Tvättmaskin i lägenhet
Tvättrum i källaren

Lägenhet
Upplåtelseform:  Bostadsrätt
Våning:  3 av 3 (med hiss)
Ekonomi:  Andelstal 2,01431%
Avgift:  6 108 kr, värme, vatten och kabeltv ingår i avgiften
Allmänt om föreningen:  Flerfamiljshus
Byggt 1969 ombyggt 2002
Föreningen har bastu, gym med spinningcyklar, solarium och tennisbana som medlemmarna får använda.
På området har man även ett trädgårdsland där de boende får lov att hyra en bit för att själva kunna odla.

Gemensamt cykelrum

Möjlighet att hyra p-plats, 50kr/månad, eller garage 200kr/månad. Kösystem tillämpas för både p-plats och garage

Förråd i källaren
Tillträde:  Efter bestämmelse

Driftskostnader kr/år

Hushållsel:  5100 kr
Försäkringsbolag:  Folksam

.

För övriga frågor eller funderingar, kontakta oss på Privatmäklaren.se alt. 010-762 62 10.