Hem till Privatmäklaren.se's förstasida

Fakta om tomten

Kommun: Herrljunga

Pris: 150 000 kr eller högstbjudande

Tomttyp: Friköpt

Tomtarea: 1903 m2

Taxeringskod: 210

Taxeringsvärde: 74 000 kr

Vatten/avlopp: Vatten saknas. Avlopp saknas (enligt lantmäteriet). Enligt säljare finns nyborrad brunn och planerat samfällt avlopp.

Tillträde: Enligt överrenskommelse

Visningar

Ägaren Jimmy Ljungholm visar bostaden och svarar på detaljfrågor. Mejla ägaren eller ring 0734280171, 030244101
» Läs mer om ägarens roll här

För andra frågor kontakta Privatmäklaren

Länkar och filer

Mäklare

Mikael Holm   Mikael Holm
Reg. fastighetsmäklare
010-762 62 10
» Kontakta mäklaren

Kontakta Privatmäklaren.se

Ring 010-762 62 10

info@privatmaklaren.se

Kom igång för 2 500 i arvode

Ska ni sälja snart?

Privatmäklaren.se ska vara för mäklarbranschen det IKEA är för möbelbranschen; utmanare, kvalitet, prispressare, smarta! ... vi låter våra kunder hantera EN del av försäljningen själva; visningen... läs mer här
Fler och fler upptäcker fördelarna med att anlita fastighetsmäklare på internet. Fördelarna är såklart många. Du behåller tryggheten och expertisen från en registrerad fastighetsmäklare... läs mer här
Tomt, Skavetomten 2:5,Herrljunga, Skavetomten 2:5 - Privatmäklaren.se

» Visa alla bilder/planritningar (nytt fönster)
   OBS fotograferat av säljaren

 

Skavetomten 2:5, Eggvena

Tomt i Herrljunga

Direktlänk: www.privatmaklaren.se/3330

1 av 3 härliga och fina tomter i Herrljunga i samhället Eggvena.
Nära till Skola, förskola samt dagis. Tomterna är avstyckade och klar för att kunna byggas på.
Totalt säljs 3 tomter som kan säljas tillsammans eller var för sig. Dessa tomter är Skavetomten 2:4, Skavetomten 2:5 samt Skavetomten 2:6, se Tomtkarta

Beskrivning av tomten
På tomterna finns nyligen djupborrade brunnar för vatten. Gemensam samfällighetsväg finns samt samfälld för avlopp finns planerat.

Servitut
Andel i samfällighet/GA: Skavetomten GA:1
Förmån, Officialservitut: Avlopp
Förmån, Officialservitut: Avlopp
Förmån, Officialservitut: Väg
Förmån, Officialservitut: Väg i samfälld vägmark

Vägbeskrivning
E20 från Göteborg mot Stockholm sväng av Höger mot Eggvena och fortsätt cirka 4 km. Vid 50km/h skylt och ankomst till Eggvena ta första vänster in på grusväg och kör rakt fram upp på samfälldhetsväg.

Den här tomten visas av ägaren, Jimmy Ljungholm, tel:  0734280171, 030244101 .

För övriga frågor eller funderingar, kontakta oss på Privatmäklaren.se alt. 010-762 62 10.

Viktigt

Privatmäklaren.se

Vi förmedlar bostaden tillsammans bostadens ägare som själv tar hand om visningen. Vi på Privatmäklaren.se ser till att det finns visningsmaterial till visningen och vi finns till hands via telefon och mail för att svara på spekulanternas frågor. Tryggheten och expertisen är kvar men arvodet är betydligt lägre. Läs gärna mer om oss och våra nöjda kunder på www.privatmaklaren.se

Budgivning och kontrakt

Vi tillämpar öppen budgivning, vilket innebär att varje bud redovisas för säljaren samt för övriga spekulanter. Det är alltid säljaren som bestämmer till vem, när och hur samt till vilket pris han eller hon vill sälja. Samtliga budgivare accepterar att fastighetsmäklaren lämnar ut budgivarnas namn samt information om deras bud till den slutliga köparen. I det fall då det kommer in ett nytt bud efter det att budgivningen är avslutad men köpeavtalen ännu inte är påskrivna, är fastighetsmäklaren skyldig att framföra budet till säljaren.

Undersökningsplikt

Enligt lag har köparen en omfattande undersökningsplikt och uppmanas att undersöka objektet ordentligt.

Köpares och säljares ansvar